Z Vašej krajiny nie je možné vytvoriť objednávku. United States

Týchto pár riadkov Vám, dúfame pomôže pri rozhodovaní pred kúpou autonosiča na bicykle. Je tu niekoľko otázok, na ktoré si odpovedzte. Veď predsa Váš nový autonosič by mal byť dostatočne šetrný k Vašim dvom cennostiam – bicyklu a autu. A určite sa nebojte použiť vlastný úsudok!

Takže ako na to?

Keď už viete, ktorý typ auto nosiča si kúpite, potrebujete vybrať model tohto nosiča. My ponúkame výhradne nosiče zadné, tz. na ťažné zariadenie a nosiče na zadné dvere auta. V porovnaní so strešnými nosičmi sú praktickejšie. Výhod však je ďaleko viac. Takže ak už viete, akú špecifikáciu by mal mať váš nový nosič bicyklov, prečítajte si týchto pár riadkov…

Zvážte si Vaše potreby a možnosti využitia autonosiča

Koľko bicyklov budem prevážať, a to v súčasnosti a povedzme v nasledujúcich 4 - 6 rokoch? Pokiaľ nemáte auto s pohonom 4 x 4, so zvislou nosnou záťažou ťažnej rgule min. 85kg, nemôžete vzadu prevážať viac ako 4 bicykle. 4 bicykle sa Vám normálne nezmestia ani na strešný nosič. 

Čo všetko ešte budete na strešnom nosiči prevážať? Ak veziete stredne široký, strešný box, väčšinou Vám ešte ostane vedľa neho miesto na 1, max. 2 bicykle.

Mám namontované ťažné zariadenie, alebo chcem do neho investovať v nasledujúcich rokoch, a to u každého auta, ktoré budem používať? Veľa ľudí si necháva namontovať ťažnú guľu práve kvôli autonosičom určeným na toto zariadenie.

Ktoré typy autonosičov na bicycle sú vhodné na moje auto a aká je ich kapacita?

Toto je dosť kľúčová otázka, ktorá Vám väčšinou zúži okruh vhodných zariadení! Ak ste došli už tu...určite čítajte ďalej...

Strešné nosiče

Strešné nosiče NIE sú najlacnejším riešením na prevoz bicyklov - pre každý bicykel prevážaný na streche je potrebný samostatný strešný nosič, tz. € 50 - 120,- na 1 bicykel. A samozrejme sú potrebné priečne lišty (nosiče), za lepšie dáte aj € 80,- a viac.Okrem toho sú strešné nosiče najproblémovejšie.

Nosiče na ťažné zariadenie (“ťažnú guľu”) ISO 50mm

Nosiče na tento typ zariadenia by mali byť kompatibilné so štandardnou, 50mm guľou, vrátane odnímateľných ťažných gulí. Môžete prevážať maximálne 4 bicykle na väčšine vozidiel, vrátane 4 x 4 PickUp-ov a SUV-čiek s rezervou na zadných dverách – v závislosti na maximálnom možnom zvislom zaťažení zariadenia.

Niektorí výrobcovia nosičov ponúkajú svoje produkty len na jeden, alebo druhý typ ťažného zariadenia. Nosiče SARIS v našej ponuke sú vhodné na všetky typy týchto zariadení.

Ťažné zariadenia a ich montáž nemusí byť až tak drahá. Nebojte sa vyjednať si u svojho predajcu, alebo servisnom stredisku toto zariadenie grátis, a to ako súčasť kúpneho alebo servisného kontraktu.

Ako alternatívu k u nás už rozšíreným stojanovým nosičom na ťažnú guľu, Vám ponúkame radu závesných nosičov AXIS (dostupné od mája 2015). U týchto využijete horizontálnu časť rámu bicykla na jeho “zavesenie".

Tento typ nosičov Vám poskytne maximálnu flexibilitu pri používaní, uskladňovaní a pod. Bicykle sú od seba oddelené tak, aby sa neodierali a zriaďovacie náklady sú porovnateľné ak nie nižšie!

Samozrejme, na všetky nejasnosti pri výbere nosiča Vám odpovieme aj telefonicky na čísle 0948 520 509 (Pon - Pia 9:00 - 18:00hod.)

Ďalšie veci na zváženie

Pri použití autonosiča na ťažné zariadenie nesmie byť prekročené maximálne povolené zvyslé zaťaženie gule, do úvahy treba rátať celkovú hmotnosť, tz. nosiča spolu s hmotnosťou prevážaných bicyklov. Veľa ľudí upredností výber zariadenia, ktoré ide ľahko a rýchlo premiestniť aj na ďalšie autá. Možnosť prístupu a otvorenia zadných dverí počas prevozu. Určite by ste sa mali vyhnúť kúpe nosiča s kotvením remeňov ku spodnej strane nárazníka! Ak sa rozhodnete pre typ nosiča na ťažné zariadenie, určite nech je kompatibilný na všetky typy ťažných zariadení.

Nosiče na zadné dvere

Tento typ nosičov je relatívne lacný, aj pri pomere ich ceny a praktickosti sú všeobecne považované za bezpečné, ak sú používané správne. Sú finančne najprijateľnejším riešením pre každého, kto nemôže investovať do ťažného zariadenia.

Pre možnosť pripojenia duplikovaného zadného osvetlenia s miestom pre 3. tabuľku s evidenčným číslom, ktorá je potrebná ak sú zadné svetlá a značka zakryté prevážanými bicyklami, je potrebné zvážiť si dokúpenie svetelnej rampy.

V porovnaní s investíciou do montáže kompletného systému ťažného zariadenia je cena za elektrokabeláž do Vášho auta, vrátane jej inštalácie zanedbateľná. S našou univerzálnou sadou elektrokabeláže by však tento úkon nemal byť väčším problémom. Viac sa dozviete v sekcii ELEKTROINŠTALÁCIA.

Ak Vám myšlienka prekladania značky s evidenčným číslom nesedí, a chcete sa vyhnúť nepríjemnostiam pri cestnej kontrole, je potrebné požiadať o vydanie 3. značky s EČV. Na pobočke dopravnej polície v mieste bidliska Vám ju do 3 dní vydajú za poplatok Eur 16.50,-

S autonosičom Saris GRAN FONDO nič z toho potrebovať nebudete. Je špičkou v segmente, nepotrebujete svetelnú rampu ani 3. značku s EČV, pohodlne a štýlovo preveziete 2 bicykle (26" - 29") na zadných dverách Vášho auta


Kapacita nosičov na zadné dvere je max. 3 bicykle. Tie sú oddelené od seba na rôznych úrovniach bezpečnými úchytkami a neodierajú sa o seba. 

Všetky nosiče na zadné dvere, ktoré ponúkame môžete ponechať na zadných dverách, ak tieto potrebujete otvoriť. Bicykle však je nutné z nosiča zložiť, aby nedošlo k poškodeniu pántov na dverách, či ich náhlemu a nekontrolovateľnému zatvoreniu.

Použitie nosiča na zadné dvere je špecifické k danéímu typu a značky auta. Konzultujte s nami, prípadne si overtwe kompatibilitu nosiča s Vašim autom na tomto odkaze